top of page

RAISA OMAHEIMO: SETÄMIESTENNIELIJÄ - STAND UP -SOOLO

la 12. huhtik.

|

Kulttuuriyhdistys Everykaikki ry.

"Setämiestennielijä on hysteerisen hauska stand up -esitys siitä, kuinka perseestä onkaan kasvaa ja elää miesten ehdoilla rakennetussa maailmassa." – Jari Tamminen, Voima-lehti. Liput 27,50e/ 16,50e ja ennakkoon tiketti.fi

Takaisin etusivulle
Paluu
RAISA OMAHEIMO: SETÄMIESTENNIELIJÄ - STAND UP -SOOLO
RAISA OMAHEIMO: SETÄMIESTENNIELIJÄ - STAND UP -SOOLO

Paikka & aika

12. huhtik. 2025 klo 19.00 – 21.00

Kulttuuriyhdistys Everykaikki ry., Savonlinnan Kulttuurikellari ry.

Tietoa tapahtumasta

"Setämiestennielijä on hysteerisen hauska stand up -esitys siitä, kuinka perseestä onkaan kasvaa ja elää miesten ehdoilla rakennetussa maailmassa." – Jari Tamminen, Voima-lehti

RAISA OMAHEIMO: SETÄMIESTENNIELIJÄ - STAND UP -SOOLO

"Setämiestennielijä on hysteerisen hauska stand up -esitys siitä, kuinka perseestä onkaan kasvaa ja elää miesten ehdoilla rakennetussa maailmassa." – Jari Tamminen, Voima-lehti (koko arvio luettavissa täällä: https://voima.fi/arvio/vihainen-nainen-naurattaa/)

"Mitään ei saa enää sanoa." Ei huolta, Omaheimo auttaa! Setämiestennielijä antaa äänen vaiennetulle vähemmistölle. Räjähtävä esitys käsittelee patriarkaattia ja naisvihaa niin että tekee mieli vuorotellen huutaa ja (huuto)nauraa.

Raisa Omaheimo on tullut tunnetuksi komiikan lisäksi ylistettynä ja anteeksipyytelemättömän feministisenä teatterintekijänä ja kirjailijana. Omaheimon keväällä 2024 ensi-iltansa saanut, kaikki show’t loppuun myynyt stand up -soolo Setämiestennielijä kiertää Suomea keväällä 2025, varaa siis lippusi nyt!


Setämiestennielijästä sanottua:


Jaa tämä tapahtuma

bottom of page